Ośrodek

Fotogaleria z działalności naszego ośrodka, wnętrza, zaplecze i nasi podopieczni.

Obejrzyj

Opieka

Prezentujemy tu garść zdjęć z opieki nad naszymi pacjentami.

Obejrzyj

Młodziaki

Galeria ze zdjęciami najmłodszej klienteli naszego ośrodka czyli podlotki i młokosy.

Obejrzyj

Różności

Misz masz czyli rozmaitości.

Obejrzyj

Dom dzięcioła czarnego.
Podczas ostatniej wizyty w lesie spotkaliśmy największego europejskiego dzięcioła Ptak przypadkowo wskazał nam swój dotychczasowy dom wdrążony przez Niego w niepozornym buku w sukcesywnie wycinanej (pięknej niegdyś) buczynie . Od razu pomyśleliśmy czy możemy jakoś ocalić Jego dom ? "Opuszczone lub niedokończone dziuple wykorzystują gatunki zwierząt, które same nie potrafią ich wykuć, jak gągoł, gołąb siniak, kawka, szpak, włochatka, czy kraska, ale też nietoperze, kuny, wiewiórki, osy, szerszenie i dzikie pszczoły. Często występowanie tych gatunków na danym terenie w dużej mierze zależy od obecności dzięcioła czarnego, gdyż jest on najważniejszym zwierzęciem wykuwającym dla nich dziuple. Uważa się, że z działalności tego dzięcioła korzysta kilkadziesiąt gatunków ptaków, ssaków i zwierząt bezkręgowych".
Okazało się że jest do tego narzędzie . pozostawione w spadku przez Ministra Szyszkę. To rozporządzenie z dnia 18 grudnia 2017 r.
w sprawie wymagań dobrej praktyki w zakresie gospodarki leśnej http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/2408/1 w którym między innymi jest zapis : DRZEWA DZIUPLASTE POZOSTAWIA SIĘ DO ICH NATURALNEGO ROZPADU !!! Są także zapisy które nakazują LP zauważanie potencjalnych miejsc gniazdowania zwierząt chronionych i ich ochrony. Pojawia się pytanie na ile Panowie Leśniczowie i podwykonawcy LP mają dobry wzrok . Koledzy ornitolodzy, miłośnicy przyrody informujcie oficjalnie Leśniczych o miejscach lęgowych chronionych gatunków i sprawdzajcie potem czy przestrzegają prawa. Możemy w ten sposób osobiście przyczynić się do ochrony cennych gatunków i ich siedlisk !

BosBank

Dowolną kwotę można przelać na konto Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”
BosBank
Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001

Fio

Fio

PayPal

FaniMani

Odwiedziło nas

114601
Dzisiaj
W tygodniu
Ogółem
66
477
114601

Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia - więcej pod linkiem "Modyfikuj cookies".