Ośrodek

Fotogaleria z działalności naszego ośrodka, wnętrza, zaplecze i nasi podopieczni.

Obejrzyj

Opieka

Prezentujemy tu garść zdjęć z opieki nad naszymi pacjentami.

Obejrzyj

Młodziaki

Galeria ze zdjęciami najmłodszej klienteli naszego ośrodka czyli podlotki i młokosy.

Obejrzyj

Różności

Misz masz czyli rozmaitości.

Obejrzyj

W sobotę pożegnaliśmy się z sarną, która jakiś czas temu przeszła zabieg amputacji kończyny oraz uszatką którą mieliśmy od podlota ale niestety nie udało uratować się jej oka :( .Nasz ośrodek ze względu na ograniczoną przestrzeń, brak czasu i pieniędzy nie przetrzymuje zwierząt, które nie mogą samodzielnie żyć na wolności ( oczywiście z pewnymi wyjątkami). Oba te zwierzaki przewieźliśmy więc do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Jest to jedyne miejsce gdzie zwierzęta trwale okaleczone mogą żyć. Wizyta w Leśnym Pogotowiu zawsze wzbudza w nas emocje, gdyż Pan Jacek Wąsiński w dalszym ciągu jest dla nas skarbnicą wiedzy w sprawach opieki nad dzikimi zwierzętami. W ciężkich chwilach brzmią mi w uszach ostrzeżenia "starego wilka" wypowiedziane ok 8 lat temu do pełnego zapału człowieka chcącego pomagać dzikim zwierzętom że to nie łatwe zajęcie i przyjdzie mi się zmagać z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Ośrodek w Mikołowie jest najdłużej działającym ośrodkiem w woj. śląskim działa od 1993r.
Niedzielna interwencja w Lipowej to ranna sowa. Często bywa tak że w krótkim czasie po opuszczeniu przez zwierzaka naszego ośrodka na jego miejsce trafia kolejny tego samego gatunku. Mamy już takie powiedzenie że np. "stan uszatek w ośrodku musi się zgadzać" ;). Trzymajcie kciuki za sowę czeka ją skomplikowany zabieg składania połamanego skrzydła.

 

 

 

BosBank

Dowolną kwotę można przelać na konto Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”
BosBank
Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001

Fio

Fio

PayPal

FaniMani

Odwiedziło nas

114578
Dzisiaj
W tygodniu
Ogółem
43
454
114578

Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia - więcej pod linkiem "Modyfikuj cookies".